Νίκες για ΠΑΟΚ και Ατρόμητο στα προκριματικά του Europa League

Με γκολ του Λούκας Πέρεθ ο ΠΑΟΚ πήρε δύσκολη όσο και πολύτιμη νίκη με 1-0 στην Τούμπα απέναντι στην Σπάρτακ Τρνάβα και θα ταξιδέψει την ερχόμενη Πέμπτη στη Σλοβακία για να το υπερασπιστεί και να προκριθεί στα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ. Να σημειωθεί ότι ο "Δικέφαλος" τελείωσε τον αγώνα με δέκα παίκτες, λόγω της αποβολής του Μιγκέλ Βίτορ μόλις από το 3ο λεπτό!

Πιο «άνετος» ο Ατρόμητος

Σαφές προβάδισμα πρόκρισης για τα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ απόκτησε από τον πρώτο αγώνα με την ΑΙΚ Στοκχόλμης ο Ατρόμητος, που με γκολ των Ναπολεόνι στο 3ο, Μαρσελίνιο στο 15ο και Ούμπιδες με πέναλτι στο 80ό λεπτό επικράτησε των Σουηδών με 3-1 (το γκολ στο 70΄ με πέναλτι ο Γκοϊτόμ) στη "Friends Arena" και τους περιμένει την άλλη Πέμπτη στο Περιστέρι για να "σφραγίσει" το εισιτήριο.