Επιστροφή στις κακές εμφανίσεις για ΠΑΟΚ, 0-0 με τον Λεβαδειακό

Μπορεί ο ΠΑΟΚ να πέτυχε μεγάλο "διπλό" ψυχολογίας στο Ντόρτμουντ, όμως κάτι τέτοιο δεν φάνηκε στη Super League, με αποτέλεσμα o "Δικέφαλος του Βορρά" να φύγει μόλις με έναν βαθμό από την έδρα του Λεβαδειακού (0-0).

Νωθρό το πρώτο ημίχρονο και για τις δύο ομάδες, με τον Ροντρίγκες να χάνει την καλύτερη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους στο 14’ (ο Τσιντώτας έδιωξε το σουτ του), ενώ στο 30’ οι Βοιωτοί ζήτησαν πέναλτι για χέρι του Μαλεζά έπειτα από γύρισμα του Ντομοτσίσκι.

Ο ΠΑΟΚ πίεσε για ένα γκολ με το ξεκίνημα του δευτέρου 45λεπτου, όμως στο 48’ ο Αθανασιάδης δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής.

Στο 68’ ο Τούντορ πέρασε τον Μπερμπάτοφ μήπως βελτιώσει την κακή εικόνα της ομάδας του, με τον Βούλγαρο να σκοράρει στο 92’ με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Τζαβέλλα, όμως ο Αρετόπουλος το ακύρωσε ύστερα από υπόδειξη του επόπτη Δημητριάδης για επιθετικό φάουλ του 34χρονου φορ στον Τριποτσέρη, με αποτέλεσμα ο αγώνας να λήξει χωρίς τέρματα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Λεβαδειακός (Μάντζιος): Τσιντώτας, Στάθης, Τριποτσέρης, Μανωλάς, Ούον, Νικολάου, Μουλόπουλος, Γιακουμάκης (94' Τόπι), Μίνγκας (87’ Γιάχιτς), Βάλερι (78’ Καψάσκι), Μάντζιος.

ΠΑΟΚ (Τούντορ): Όλσεν, Τζιόλης, Μαλεζάς, Τζαβέλλας, Τσίμιροτ, Σάμπο (80’ Πέλκας), Κάτσε, Ροντρίγκες (46’ Μυστακίδης), Λέοβατς, Μακ, Αθανασιάδης (68’ Μπερμπάτοφ).